Internetowe Rewolucje – co z czym?

W 2017 r. Google wraz ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców, w ramach Internetowych Rewolucji prowadzi szkolenia wspierające rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. W projekcie od kwietnia wzięło udział już 7 tysięcy firm, a 1300 odbyło indywidualne konsultacje z doradcami.

W ramach nowej inicjatywy Google zapewni mikro, małym i średnim firmom wsparcie w postaci bezpłatnych konsultacji z doradcami Internetowych Rewolucji. Na terenie całej Polski będzie działać 30 doradców, których zadaniem będzie wspieranie firm w analizie ich potrzeb
i dotychczasowych działań w internecie lub przy wykorzystaniu narzędzi internetowych, a także pomoc w zdefiniowaniu indywidualnego planu działania firmy w internecie. Doradcy będą także dostępni dla firm w razie pytań lub wątpliwości na etapie wdrażania rozwiązań z planu działania.

Jak wynika z badania aż 94% przedsiębiorców było usatysfakcjonowanych ze szkolenia.
Z pozytywnym odbiorem spotkały się także plany dalszych działań dla ich biznesu, które pomagali opracować doradcy. Aż 89% przedsiębiorców stwierdziło, że przyczynią się one do zwiększenia efektywności firmy w przyszłości. Szkolenia w ramach Internetowych Rewolucji otwierają także nowe perspektywy przed prowadzącymi biznes – 72% z nich poznało nowe sposoby prowadzenia działalności gospodarczej online. Ogółem 99% poleciłoby udział w projekcie innym przedsiębiorcom lub swoim partnerom biznesowym.

Dzięki pomocy doradców Internetowych Rewolucji przedsiębiorcy będą w stanie nie tylko wprowadzić rozwiązania internetowe w swojej działalności, ale przede wszystkim zrobić to świadomie i w optymalny dla swoich potrzeb sposób. Dla niektórych firm może to oznaczać zbudowanie obecności w internecie i wykorzystywanie jej w kontakcie z obecnymi klientami, inne z kolei mogą zaprojektować stronę mobilną, wdrożyć sprzedaż online czy zacząć wykorzystywać internet do promocji i sprzedaży za granicą.

Żeby wziąć udział w projekcie wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na stronie g.co/InternetoweRewolucjeDlaFirm. Z zarejestrowanymi przedsiębiorcami będą się kontaktować dedykowani doradcy z właściwego regionu, aby umówić się na spotkanie
od którego rozpocznie się wsparcie w opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań i narzędzi internetowych.