Konferencja online „Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość”

Urząd Miasta Lublin wraz z Sektorową Radą ds. Kompetencji Nowoczesnych Usług Biznesowych zaprasza do bezpłatnego udziału w konferencji online „Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość”, która odbędzie się 26 października 2021 r. w godz. 10:00 – 13:00.

Konferencja odpowie na pytania:

  • Jakie są aktualne trendy dotyczące funkcjonowania systemu edukacji, kształtowania kompetencji jego uczestników oraz przyszłości nauczania?
  • Które kompetencje odróżniają pracę człowieka od pracy systemów informatycznych, robotów czy sztucznej inteligencji?
  • Jakie są kompetencje jutra w sektorze nowoczesnych usług biznesowych?
  • Jak ZSK może wspierać budowanie nowych kadr dla sektora nowoczesnych usług biznesowych?
  • Czy kwalifikacje rynkowe można implementować w szkołach i uczelniach, aby odpowiedzieć na potrzeby biznesu?
  • Jakie korzyści z kwalifikacji rynkowych mogą uzyskać pracodawcy?

W warunkach transformacji cyfrowej kluczowym zasobem staje się wiedza, a kompetencją sposób i szybkość jej pozyskiwania i wykorzystywania. Na rynku pracy kształtowanym przez procesy automatyzacji i platformizacji odnajdą się tacy pracownicy, którzy bazując na zaawansowanych kompetencjach poznawczych, społecznych i technicznych (w tym cyfrowych) oraz będą potrafili dostosowywać profil swoich umiejętności do szybko zmieniających się oczekiwań pracodawców. Kompetencje przyszłości mogą być skutecznie kształtowane tylko w ramach szerokiego i elastycznego ekosystemu edukacyjnego nastawionego na kształcenie ustawiczne. Centrum tego ekosystemu stanowi jednostka, która rozumie potrzebę stałego dokształcania i nabywania nowych umiejętności.

Dodatkowo specjalnie dla przedstawicieli biznesu przygotowaliśmy warsztaty podczas, których zaprezentowany zostanie program POWER 2.21 oferujący mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom wsparcie w kwocie 8,500 PLN dla jednego pracownika, w ramach podniesienia kwalifikacji kompetencji jutra.

Konferencja wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie się wyłącznie online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.kompetencjejutra.lublin.eu.