Maraton Przedsiębiorczości – III edycja

Już 17 i 21 grudnia 2021 r. odbędą się kolejne edycje Maratonu Przedsiębiorczości – projektu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie, realizowanego wraz z Wydziałem Strategii
i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin oraz Miejskim Urzędem Pracy w Lublinie. Głównym celem projektu jest rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych wśród młodzieży – uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczelni wyższych.

Wydarzenie w formie konferencji online ma celu wyposażyć uczestników w praktyczną wiedzę na temat aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym, kształcić kompetencje przedsiębiorcze młodzieży i propagować kulturę innowacyjności.

Obecnie wśród młodzieży da się zauważyć poważną lukę kompetencji objawiającą się niewiedzą na tematy związane z prowadzeniem biznesu, funkcjonowaniem i organizacją życia gospodarczego oraz rynku pracy. Projekt ma na celu zaznajomić uczestników z zasadami, korzyściami i ograniczeniami wynikającymi z wyboru konkretnej formy działalności i sposobu jej opodatkowania, poszukiwania finansowych źródeł wsparcia założenia i rozwoju firmy oraz z zagadnieniem marketingu przedsiębiorstw.

Maraton Przedsiębiorczości obejmuje 3 bloki tematyczne:

Przedsiębiorczość jako postawa życiowa – podstawy prowadzenia własnej firmy

🕒 10:00 – 10:15 Przedsiębiorczość jako postawa życiowa – jakie cechy będą pomocne w byciu dobrym przedsiębiorcą? – Honorata Kępowicz-Olszówka – Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin

🕒 10:15 – 10:30 Czy początki zawsze są trudne? O starcie w biznesie – Sylwia Rudzka-Głodzik

🕒 10:30 – 10:50 Działalność nierejestrowa i ulga na start – szansa dla młodych przedsiębiorców – Izabela Połeć

🕒 10:50 – 11:15 Podstawowe kwestie zakładania własnego biznesu (formy prowadzenia działalności gospodarczej, forma opodatkowania – gdzie się poradzić?) – Leszek Kędzierawski

Środki na założenie i dofinansowanie działalności

🕒 11:15 – 11:35 Skąd i jak pozyskać środki na założenie oraz dofinansowanie działalności? –  Beata Furdel – Miejski Urząd Pracy w Lublinie

🕒 11:35 – 11:50 Konkurs – „Dlaczego chcesz założyć własny biznes?”. Nagrody to karty podarunkowe o wartości 300 zł (I miejsce), 150 zł (II miejsce) oraz 75 zł (III) miejsce) do sieci sklepów z książkami i muzyką).

Marketing w małej firmie i sklep internetowy

🕒 11:50 – 12:00 Pierwsza lekcja marketingu – Dorota Grzelińska

🕒 12:00 – 12:20 5 sposobów na promocję w Internecie – Sebastian Skórski

🕒 12:20 – 12:45  Sklep internetowy „na stancji” – dropshipping – Łukasz Sekuła

🕒 12:45 – 12:50 Przerwa

POROZMAWIAJMY O BIZNESIE

🕒 12:50 – 13:30  Mój pomysł na biznes – jak się za to zabrać? Uczestnicy mogą skonsultować swoje pomysły z prelegentami

O PRELEGENTACH

✅ Honorata Kępowicz-Olszówka – kierownik referatu w Wydziale Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. Jest odpowiedzialna za inicjowanie i realizację programów z zakresu wspierania przedsiębiorczości. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu projektów mających na celu promocję gospodarczą i podnoszenie konkurencyjności lokalnych firm.

✅ Magister filologii polskiej Sylwia Rudzka-Głodzik RM Manager absolwentka e-edytorstwa i doktorantka w zakresie językoznawstwa na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Sylwia prowadzi liczne szkolenia zarówno z dziećmi oraz młodzieżą, jak i dorosłymi z zakresu komunikacji, marketingu, bezpieczeństwa w sieci oraz kompetencji kluczowych. Uzyskała certyfikat trenerski Fundacja VCC z zakresu planowania, kreowania oraz dystrybuowania treści marketingowych, a także Certyfikat Akademii Menadżera Innowacyjności. Jest specjalistką od marketingu w Doppio media a także przyjacielem naszej fundacji, jej PR Managerem i certyfikowanym trenerem.

✅ Izabela Połeć – specjalista ds. księgowości z wieloletnim doświadczeniem, szkoleniowiec, właścicielka firmy szkoleniowo-marketingowej.

✅ Leszek Kędzierawski – Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie, właściciel firmy spedycyjnej oraz księgowej. Absolwent między innymi Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz lubelskiego UMCS. Ekspert i pasjonat prawa podatkowego.

✅ Beata Furdel –  absolwentka prawa administracyjnego UMCS, pracownik urzędu pracy z długoletnim stażem pracy, od kilkunastu lat pełniący funkcję kierownika referatu, praktyk w zakresie realizacji poszczególnych form wsparcia. Studia podyplomowe w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Od kilku lat prowadzi szkolenia z zakresu realizacji instrumentów rynku pracy.

✅ Dorota Grzelińska – Dyrektor Zarządzający w firmie B-Wise oraz ILC. Trener i praktyk biznesu z wieloletnim doświadczeniem, posiadająca szeroką wiedzę z zakresu rozwoju osobistego i działań szkoleniowo-rozwojowych. Przeprowadziła wiele szkoleń i projektów związanych z prowadzeniem kont firmowych oraz indywidualnych na LinkedIn.

✅ Sebastian Skórski – tworzy strony internetowe oparte o WordPress. W latach 2010-2014 pracował w Fundacji Działań Edukacyjnych KReAdukacja. Był animatorem prowadzącym zajęcia z dziećmi i młodzieżą, a także zajmował się działaniami marketingowymi Fundacji. W latach 2012-2017 prowadził portal TurnUp.pl – Lubelski Hip-Hop. Od marca 2017 pracuje jako doradca w projekcie Google Internetowe Rewolucje. Uczy i edukuje bezpłatnie przedsiębiorców na temat marketingu internetowego – jak go wykorzystać w swojej firmie do poprawy widoczności, sprzedaży czy pozyskiwania klientów. Prowadził także webinary:
– z narzędzi do wykorzystania w pracy zdalnej podczas pandemii koronawirusa,
– z pakietu G Suite dla szkół i uczelni wyższych aby móc prowadzić zdalnie lekcje z uczniami

✅ Łukasz Sekuła – przedsiębiorca od 2005 r. zajmujący się sprzedażą B2B oraz B2C w Polsce a od 2016 r. w krajach Unii Europejskiej za pośrednictwem Marketplace Amazon oraz Ebay. Od 2020 r. aktywnie sprzedaje m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pomaga w pierwszych krokach sprzedażowych stawianych na Amazonie w modelach FBM oraz FBA. Współpracuje z wieloma  firmami pomagającymi w zagadnieniach prawnych i księgowych w tym rejestracji do podatku Vat w krajach Unii Europejskiej.

Projekt finansowany jest przez Narodowy Bank Polski.

MARATON PRZEDSIĘBIORCZOŚCI:

Kiedy? 17.12.2021 r. oraz 21.12.2021 r. (II edycje)

O której? 10:00-13:30

Gdzie? Wydarzenie online, poprzez platformę ZOOM

FORMULARZ REJESTRACYJNY:

17.12.21 r.: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeAHVr39cimzraY0MuUiDk9zbsojVXCRiDh6h_o59gKK0Mnsg/viewform

21.12.21 r.: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdfcLwayKA64AIBIUGaNhvc3DlowDrS_RkWcWWZMtHpykiL9w/viewform

STRONA WWW PROJEKTU: http://www.maratonprzedsiebiorczosci.pl/

ORGANIZATOR:
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie

PARTNERZY:
Miejski Urząd Pracy w Lublinie
Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin

KONTAKT Z ORGANIZATOREM:

Natalia Plackowska: biuro@zpplubelskie,pl, (+48) 509-893-349

Dostęp do wydarzenia:

https://us06web.zoom.us/j/88186698365?pwd=Lys4ZGJWMFpjTE5jTHYwaERiMk1jdz09

Webinar ID: 881 8669 8365
Passcode: 694484